NEJLEPŠÍ PROGRAMOVACÍ SOFTWARE [TOP 5 APLIKACÍ] - VÝUKOVÉ PROGRAMY - 2022

by Lukáš Bílek

Dnes mluvíme o nejlepším programovacím softwaru. A to je to, že když mluvíme o programovacím softwaru, odkazujeme na nástroje, které umožňují navrhování nových počítačových programů pomocí určitého programovacího jazyka.

V rámci této sady nástrojů se berou v úvahu následující moduly:

Textové editory, editory zdrojových kódů a integrovaná nebo interaktivní vývojová prostředí (IDE) . Tyto aplikace nabízejí pracovní prostor, kde může programátor psát kód. Tuto úlohu lze provést pomocí jednoduchého textového editoru nebo ve specializovaném prostředí s přiřazením klíčů, předinstalovanými nástroji pro automatické dokončení a zvýrazněním syntaxe. Nejpokrokovějším případem je IDE, které kombinují tento úkol s debuggery. Příklady tohoto typu softwaru jsou: Adobe Dreamweaver, Eclipse, jEdit, Notepad ++, Lazarus nebo ci / Vim. Kompilátory . Jedná se o překladové aplikace, které přecházejí z jednoho programovacího jazyka do druhého. Obvyklá operace je, že zdrojový kód je transformován do strojového kódu nebo bytového kódu. Obvykle jsou součástí programovací sady . V každém případě následující kompilátory odpovídají kompilátorům: PowerBASIC, GCC (g ++), Mono, IBM COBOL, Intel Fortran Compiler, javac OpenJDK, Delphi, Turbo Pascal a další. Počítačové tlumočníky nebo tlumočníky . Tlumočník analyzuje a provádí programy progresivně podle potřeby, takže odhady instrukcí odhadují jejich správnou činnost. Ve své překladatelské službě jsou podobné kompilátorům, ale pracují pomaleji. V závislosti na konkrétní aplikaci mohou být výhodné kvůli jejich velké všestrannosti. Ukázky tlumočníků jsou QBasic, tlumočník ActivePerl, Gauche, Wish a několik dalších. Linkery . Známý jako linker je specializovaný programovací software, který spravuje potřebné objekty a knihovny, v případě potřeby je spojuje a čistí nepoužívané prostředky. Konečným cílem linkeru je vygenerovat spustitelný soubor. Příkladem těchto linkerů je GNU ld. Ladicí prostředky nebo debuggery . Tento programovací software se zavazuje detekovat chyby ve zdrojovém kódu, aby je mohl programátor snadněji lokalizovat, studovat a později vyloučit. Mezi více dostupnými debuggery najdeme jména jako GNU Debugger, IDA Pro, Emacs, Allinea's DDT nebo CodeLite.

Je zcela jasné, že výběr programovacího softwaru není ani stručnou, ani jednoduchou záležitostí. V následujících oddílech uvedeme v tomto ohledu několik doporučení, abychom zmírnili zatížení nových a nerozhodnutých programátorů.

Index obsahu

Co je třeba zvážit při výběru programovacího softwaru?

Při výběru programovacího softwaru musíme nejprve odpovědět na otázku, jaký programovací jazyk použijeme . Každý jazyk s sebou nese některé výhody a nevýhody, které budou více či méně důležité v závislosti na využití programu. V současné době je pět nejpopulárnějších programovacích jazyků Java, C Programming, Python, C ++ a Visual Basic .NET v tomto pořadí.

Podívejme se stručně, jaké jsou jejich silné a slabé stránky.

Java

Asi 3 miliardy elektronických zařízení používá Javu k fungování, takže není divu, že přidružený programovací jazyk je nejoblíbenější na světě. Jeho vzhled se datuje do roku 1995 a v současné době je ve vlastnictví společnosti Oracle Corporation. Je to objektově orientovaný imperativní jazyk se silným a statickým typovým systémem . Vezměte si více nápadů od Pascalu, C ++ a Objective-C. Java je průkopníkem v oblasti programování, který přináší flexibilitu, applety a vývoj založený na testech.

Výhody:

Objektově orientované programování (OOB); to je, opakovaně použitelný, organizovaný kód, chráněný proti chybám, jednoduchost údržby a aktualizace. Vysoce kvalitní jazyk s jednoduchou syntaxí, kterou lze snadno naučit. Standard v počítačových aplikacích v podnikovém prostředí, díky čemuž existuje velká komunita odborníků a knihoven Rozsáhlá.Následnost ukazatelů a přítomnost přístupových pravidel definovaných Správcem zabezpečení, která minimalizují bezpečnostní rizika.Napište jednou Spustit Anywhere nebo WORA zásady, které podporují použití kódu v aplikacích napříč platformami.Distribuovaný jazyk, který usnadňuje práci v zařízení používající distribuční protokol RMI (Remote Method Invocation) a podpora metodik CORBA a Socket Programming. Automatická správa paměti (AMM) a systém pro sběr odpadu. Připravené pro programování a výpočet více podprocesů. Stabilní jazyk se pravidelně udržuje a aktualizuje.

Nevýhody:

Od roku 2019 je pro komerční účely vyžadována komerční licence. Problémy s výkonem související s virtualizací, sběratelem odpadků, konfigurací mezipaměti a zablokováním vláken. Nedostatek řešení pro vytváření grafických uživatelských rozhraní (GUI). ztěžuje čtení a analýzu kódu.

Java se tedy běžně používá k vývoji aplikací pro operační systém Android, různých uživatelsky orientovaných softwarových řešení, programů pro finanční a komerční svět, kódu pro terminály v místě prodeje a řešení velkých dat, abychom jmenovali alespoň některé jeho použití.

Programování v C

Mluvit o C znamená mluvit o jednom z programovacích jazyků, které na trhu přetrvávají nejdéle. Původně vyvinutý Dennisem Ritchiem a Bell Labs v letech 1969 až 1972, v současné době je ve vlastnictví společnosti Nokia Corporation. Je to imperativní a strukturovaný procedurální jazyk se slabým a statickým typovým systémem . Zdědí charakteristiky přímo od B, ALGOL, jazyk sestavy, PL / I a Fortran, což označuje jeho věk.

Výhody:

Jedná se o konstruktivní jednotku jiných modernějších programovacích jazyků, jejichž učení usnadňuje porozumění těmto jazykům. Více operátorů a nativních datových typů zvyšuje jeho výkon a efektivitu. Dobrá přenositelnost jazyka, kód lze použít na různých hardwarech s několika změnami .C knihovna funkcí, které rozšiřují obvyklé aplikace jazyka samotného. Střední jazyk s kompatibilitou pro programování na vysoké a nízké úrovni. Inteligentní použití algoritmů a datových typů, které poskytuje programům psaným v C velkou sílu a výpočetní rychlost. Možnost přidělení dynamické paměti během provádění kódu. Speciálně indikováno pro programování systému.

Nevýhody:

Není podporována pro abstrakci, skrytí dat, zapouzdření, polymorfismy nebo dědičnost. Podobně chybí konstruktéři a dekonstruátoři. když program dokončí provádění všech stejných chyb, objeví se na obrazovce současně. Nemožnost definovat jmenné prostory. Absence průvodce zpracováním výjimek. Nízká úroveň abstrakce, která usnadňuje narušení bezpečnosti při používání tohoto programovacího jazyka. .

Programování v C se používá k vývoji operačních systémů, desktopových aplikací, vědeckých a průmyslových nástrojů, simulátorů, 3D animací a dalších pokročilých použití.

Python

Python získal zvláštní význam během této dekády. Jedná se o silně typizovaný a dynamický více paradigmatický programovací jazyk . Jazyk je vynálezem Guida van Rossum a poprvé se objevil veřejně v roce 1991, ačkoli byl vyvinut před lety. Půjčuje si funkce z řady předchozích jazyků, včetně Haskell, Lisp, Perl a Java. V současné době je ve vlastnictví neziskové organizace Python Software Foundation, která distribuuje licenci open source.

Výhody:

Vysoká všestrannost, jednoduchost, která upřednostňuje jeho používání a učení a rychlost vývoje. Komunita programátorů věnovaná licenci jazyka a open source, která vítá každého, kdo se zajímá o jazyk. Velká sbírka knihoven poskytovaná oběma nadace, která podporuje software i komunitu. Vynikající pro vytváření prototypů a rychlé skriptování. Snadno rozšiřitelné pomocí programování C, C ++ nebo Java kódu, existuje více pracovních prostorů, které umožňují extrémně flexibilní programování. Slibná budoucnost v aplikacích IoT díky jejich kombinaci s Raspberry Pi

Nevýhody:

Problémy s rychlostí kvůli inherentním omezením jakéhokoli interpretovaného jazyka Špatně optimalizovaná práce s více vlákny díky mutexu Global Interpreter Lock (GIL), který brání otevření více vláken současně. Nevhodné pro programování v mobilních prostředích; Tento jazyk oficiálně nepodporují systémy iOS ani Android. Svítí také v aplikacích pro skenování médií. Má mnoho omezení, pokud jde o přístup k databázím a dalším aplikacím, které využívají velkou část paměti. Ve srovnání s technologiemi ODBC (Open DataBase Connectivity) a JDBC (Java DataBase Connectivity) je bledá. Učení tohoto jazyka jako první možnosti může vzhledem k jejich neobvyklé jednoduchosti vést k potížím s poznáním následného programovacího softwaru .

Python se používá zejména v robotice, skriptování, umělé inteligenci, strojovém učení, počítačově podporovaném designu, vývoji multimédií (kromě 3D interaktivních prostředí) a dalších obchodních aplikacích.

C ++

Jde o rozšíření již zmíněného programovacího jazyka C. To bylo vyvinuto v roce 1979 jako multi-paradigmatický programovací jazyk se silným, statickým a nominálním typovým systémem . Na trh byl uveden na trh v roce 1983 díky práci společnosti Bjarne Stroustrup, kterou v současné době vlastní společnost Nokia Corporation.

Výhody:

Široká podpora díky své oblibě znamená, že existuje vysoká dostupnost knihoven, kompilátorů a dokumentace na dosah uživatele. Poskytuje vysokou rychlost a výpočetní výkon při provádění zdrojového kódu Snadné učení, pokud již znáte jiné programovací jazyky, jako je Java, Programování v C nebo C # s velmi podobnou syntaxí. Snížení počtu omezení kvůli malé standardní knihovně.

Nevýhody:

Obzvláště náchylné k projevům neočekávaného abnormálního chování; Špatná správa paměti v důsledku příliš základní implementace OOB. Kriticky závisí na funkcích, které také nejsou špičkovými třídami vrubů; Není možné definovat vlastní operátory, nutí uživatele definovat více základních datových typů, jeho syntaxe je složitá a přísná. Špatná kompatibilita díky použití nestandardních specifikací na vysoké úrovni (GUI, sítě, paralelní zpracování atd.).

C ++ je široce používán v jakékoli aplikaci a je téměř všudypřítomný. Výjimečné případy, ve kterých C ++ nemá místo, jsou rozsáhlé systémy, jako jsou aplikace běžící z prohlížečů, back-endů na serverech a webech, stejně jako v obchodních prostředích s velkým množstvím logiky, vývoje pro iOS, .NET a Windows v režimu exkluzivita.

Visual Basic .NET

Visual Basic .NET je moderní, více paradigmatický objektově orientovaný programovací jazyk se statickým, dynamickým, silným, bezpečným a nominálním systémem . Je to vývoj jazyka, s nímž není zpětně kompatibilní. Tento software je navržen a vlastněn společností Microsoft a je na trhu téměř dvě desetiletí.

Výhody:

Velký odpor vůči nestabilitě generované správou ukazatelů, protože tuto úlohu provádí nepřímo, kompatibilita s nástroji Classic Visual Basic, dostupnost oboru názvů a pozdní vazba, pokud je zakázána konfigurace Option Striktní. Spravované provádění kódu díky do CLR (Common Language Runtime), jehož výsledkem jsou bezpečné, stabilní a robustní aplikace. Snadné navázání interoperability COM díky přijetí volitelných parametrů. Použití XML k výměně informací v rámci digitální síťové architektury (DNA). Velmi efektivní sběr odpadu spravováno CLR.

Nevýhody:

Pevná vlastnická práva, která snižují možnosti VB.NET mimo operační systém Windows a zvyšují náklady na vývoj pomocí zakázaných licencí. Lepší správa některých typů dat, jako jsou pole, která nelze inicializovat při jejich deklaraci. Pracuji .NET Framework.

Visual Basic .NET, někdy označovaný jako VB.NET, je zvláště vázán na Windows; To je zřejmé při pohledu na některé produkty, které lze vyvinout pomocí tohoto programovacího jazyka: aplikace pro konzolu Windows; standardní aplikace pro Windows; knihovnické služby, ovladače a manažery pro Windows; ASP.NET aplikace; knihovnické služby, ovládací prvky a manažeři ve webových prostředích; .NET třídy; a COM automatismy.

Když jasně víme, jaký programovací jazyk chceme použít, je na čase si vybrat software, s nímž to uděláme. Logickou volbou je IDE, které integruje většinu funkcí nezbytných k tomu, aby byly naše zdrojové řádky spustitelné.

Nejlepší IDE podle použitého programovacího jazyka

V následujících odstavcích analyzujeme nejvhodnější IDE pro každý z výše uvedených jazyků. Kromě toho nabízíme alternativy pro aplikace, ve kterých je vhodnější použít jinou sadu programů.

Software NetBeans Integrated Development Environment pro Javu

Netbeans IDE je software, který je pro většinu programování v Javě nejvhodnější. Je těsně následován Eclipse. Jedná se o nejúplnější a nejvšestrannější editor kódu, některé z jeho funkcí jsou populární:

Uživatelsky orientovaný design, který lze snadno seznámit. Rychlá, snadná a efektivní organizace projektů. Rychlá obsluha.Automatický nástroj implementovaný s dokonalostí.Integrace s Git ( software pro správu verzí). Otevřený zdrojový program se pravidelně aktualizuje .Kompatibilita s jinými programovacími jazyky (HTML5, C Programming, C ++, PHP ...).

NetBeans nabízí robustní IDE pro každou aplikaci. I když existují případy, kdy použití jiného prostředí může být přínosem pro naši práci. Kompilace alternativ podle použití je uvedena níže:

Zatmění Upřednostňuje se pro multiplatformové programy, mobilní aplikace, vývoj webových aplikací a vytváření GUI. Intellij IDEA Community Edition . Vhodné pro aplikace pro Android a při použití kódu Groovy nebo Scala. Je to lehké IDE, které není příliš náročné na hardware, který máme k dispozici. jGRASP . Lehký a velmi silný ve vývoji automatických vizualizací. BlueJ . Díky své jednoduchosti je perfektní jako IDE učení. Má také rozsáhlou a vyčerpávající dokumentaci.

Softwarový kód: Bloky pro programování v C

Méně známé, než by mělo být. Nedostatek znalostí komunity o IDE Code :: Blocks je způsoben její špatnou kompatibilitou s jinými programovacími jazyky. Tento editor kódu je však dokonalý, aby nepřehlédl mnoho zvláštností programování C, které v prostředích, jako je Eclipse, zůstávají… zatměněné.

Kód: Bloky s sebou přinášejí řadu výhod, které musí programátor znát:

Kompatibilita s Windows, MacOS a Linuxem. Vysoká kapacita konfigurace a několik omezení při rozšiřování základního softwaru o pluginy. Má základní vlastnosti průzkumu, které umožňují vizualizaci OOP. Kompletní, intuitivní a dobře organizované grafické uživatelské rozhraní.

Při použití kódu :: bloky není několikrát správná volba. Následující případy mohou odůvodnit použití jiných IDE:

Zatmění Refaktoring velkých objemů kódu. Kód Visual Studio . Pro aplikace výhradně pro Windows. VSC je software vyvinutý společností Microsoft, takže je optimalizován pro operační systém tohoto domu, přestože podporuje ostatní. CodeLite . Vhodný pro výuku, stroje s nedostatkem výkonu a vývoj widgetů .

Software

Je to IDE plné utilit, do té míry, že by mohlo být zaměněno s textovým editorem. Je udržována společností GitHub, takže je zaručena kvalita softwaru . Hlavní výhody používání Atomu jsou:

Velmi vysoká flexibilita a velký repertoár doplňků Komplexní správce knihoven, včetně balíčků jako je Teletype pro vzdálenou spolupráci. Nativní integrace s Git a GitHub. Dobrá kompatibilita mezi platformami díky použití pracovního prostoru Electron. Průsvitné a intuitivní rozhraní.

Atom je obecně vhodná volba bez ohledu na vlastnosti našeho kódu. Některé jiné editory kódu však mohou mít při provádění určitých úkolů relativní zlepšení výkonu. Zde jsou alternativy k Atomu a jeho oblastem excelence:

IDLE . Maximální jednoduchost usnadňuje učení, ale také spotřebovává málo zdrojů. Kód Visual Studio . Jak jsme již uvedli v předchozí části, tento IDE je ideální pro vývoj softwaru výhradně pro Windows. Ericu . Vynikající projektový manažer, díky němuž je výhodnější při práci s velkým objemem kódu. Má také dobrou integraci s Ruby.

Software Visual Studio pro C ++

Existuje konsenzus, že z technického hlediska je Dev-C ++ nejlepším IDE dostupným pro práci s C ++. Editor kódů má bohužel dvě závažné nevýhody: je k dispozici pouze pro Windows a nebyl aktualizován za několik let . V současné době se pracuje na vývoji verze pro Linux, ale není známo, kdy bude dostupná. Rozloučíme se slavnými Dev-C ++ DevPacks a pozdravem Visual Studio.

Visual Studio je dnes nejlepším nástrojem pro snadnou práci s C ++. Jeho instalace nevyvolává žádné pochybnosti a stahování je zdarma, pokud používáte expresní (potaženou) verzi. Jedná se o software, který je lépe optimalizován v systému Windows, ale lze jej bez zjevných problémů použít také v systémech MacOS a Linux. Hlavní technické výhody IDE jsou:

Má nativní kontrolu syntaxe nazvanou rozhraní příkazového řádku a vlastní automatické vyplňování inteligentního kódu.GUI, což usnadňuje vkládání nového kódu do Gitu a také potvrzování a publikování robustního rozhraní API s více nástroji pro ladění. Vhodné pro všechny účely, od úryvků. dokonce refactorings.

Visual Basic aktuálně nemá žádného konkurenta. Jediné prostředí, ve kterém by menší IDE mohlo být zajímavé, je při vývoji v jiných operačních systémech než Microsoft, kde může být vyšetřován málo známý a vysoce optimalizovaný software .

Visual Studio pro Visual Basic .NET

Visual Studio se opakuje jako nejlepší IDE také v případě použití VB.NET. Výše uvedené je nyní dokonale přizpůsobeno funkcím editoru kódu. Dodáváme však, že #develop nebo SharpDevelop je skvělá alternativa, která je také zdarma . V následujících řádcích studujeme jeho výhody a nevýhody při porovnání s Visual Basic .NET.

Výhody:

Vysoká pracovní rychlost iu velkých projektů. Plug- in systém přes AddIn a přijatelný počet šablon. Chvályhodná stabilita.

Nevýhody:

Jeho refaktoringový systém bledne ve srovnání s nástrojem Jetbrains Resharper od VB.NET. Malá podpora pro ASP.NET.

IDE jsou skvělým pracovním prostředím pro naše včasné programování. Jak se získají zkušenosti, je logické provést přechod od IDE k vlastní úpravě, kompilaci, interpretaci, propojování a ladění, což je problém, který může spotřebovat obrovské množství času, dokud nebude souprava zvládnuta pracovat koordinovaně. Tato řešení jsou mimo rozsah tohoto článku. Doufáme, že vaše pochybnosti budou vyřešeny.

Zdroj WikipediaTechradar

Leave a Comment