Řada poskytovatelů přímo deklaruje, že na jejich hostingu lze provozovat weby postavené na WordPressu. Pokud to není jasně řečeno, zkuste se zeptat – předejdete tak možným nemilým překvapením. Určitě doporučujeme zvoleného poskytovatele předem „prolustrovat“ a zjistit, jak jsou s jeho službami spokojeni stávající zákazníci.
Jak se bude jmenovat
Když si budete pořizovat hosting, je vhodné se rovnou zamyslet nad otázkou, na jaké adrese ho budete provozovat. U většiny bezplatných nabídek se budete muset smířit s doménou třetího řádu, která mívá tvar
Pro osobní blog to stačí, nicméně pokud to se svou prezentací myslíte vážně, doporučujeme zauvažovat o doméně druhého řádu – tedy (případně s jinou příponou). Doména druhého řádu působí seriózněji a vaši návštěvníci si ji budou lépe pamatovat. Cena domény se pohybuje kolem 170 korun za rok a zpravidla je možné ji objednat rovnou s hostingem.
Jméno domény pečlivě zvažte – mělo by být snadno zapamatovatelné a ideálně i vyslovitelné. Samozřejmě by mělo nějakým způsobem vyjadřovat, co na daném webu uživatelé najdou nebo čím se zabývá, aby si návštěvník mohl adresu stránek asociovat s nabízeným zbožím, službami či obsahem.
Dostupnost v případě domén s koncovkou můžete zjistit na oficiálních stránkách správce české domény Stačí do vyhledávacího pole zadat jméno kýžené domény a během okamžiku se dozvíte, zda už někomu patří, nebo jestli je volná k registraci.
Doména je obsazená