Kariéra ve vývoji her

by Lukáš Bílek

Kariéra ve vývoji her - úvod

V tomto tématu se budeme učit o kariéře ve vývoji her. Nebylo by dítě, které by nehrálo v historii člověka žádné hry. Ale byli jste jedním z těch, kteří každý den vymýšleli novou hru, abyste si zahráli se svými přáteli? Pokud jste vymýšleli hry, byli jste populární? Můžete mít jen základní znalosti o designu her, což v kombinaci s formálním tréninkem by z vás udělalo herního návrháře, profesionála, který navrhuje hry.

Na druhou stranu, pokud jste byli dobří v tom, aby hra vašeho přítele fungovala, můžete být ve vývoji hry; Jen si dělám srandu. Vývoj hry se skládá z mnoha různých věcí a dnes vám o nich řekneme.

Obecně řečeno, hra se skládá z těchto věcí - předpoklad nebo příběh, herní mechanika a vizuální nebo smyslové pomůcky. U videohry se to promítá do motoru a kódu a kresby hry, včetně vizuálních a zvukových, a jejich příběhu nebo cíle.

Vzdělávání potřebné k budování kariéry ve vývoji her

Vývoj videoher byl průkopníkem absolventů počítačových věd, z nichž první byl Pong, tenisová hra vynalezená v laboratořích AT&T. Není však nutné mít titul z informatiky. Pokud jste kompetentní programátor, můžete požádat o programování pozic, bez výhrad. Odvětví je při pohledu na vaše schopnosti více orientováno než papírové údaje.

Pokud však zacílíte na konkrétní oblast práce v odvětví videoher a nejste mimořádným talentem, měli byste se raději vydat na formální školení založené na tom, jakou práci preferujete, a věřit mi, když řeknu; v tomto odvětví je něco pro každého.

Mezi právníky, účetní a obchodníky patří konkrétní talent potřebný v odvětví videoher, včetně profesionálů v oblasti 2D a 3D grafiky, animace, zvukového inženýrství, programování her, hudebníků, herců, choreografů bojových umění, hlasových umělců, produkčních manažerů a již brzy. Každá z těchto disciplín má svou vlastní vzdělávací cestu a musíte si vybrat podle svých potřeb.

Kariérní cesta ve vývoji her

Můžete začít jako nezávislý vývojář her nebo jako součást videoherního studia. Nezávislá cesta je jako začít samostatně v jakémkoli jiném podnikání - plné obtíží a vyžadujících mimořádnou vytrvalost, více než dokonce talent.

Vyzkoušejte to pouze v případě, že máte opravdu dobrou finanční zálohu alespoň rok nebo dva, abyste mohli získat alespoň jednu plnou hru, v závislosti na rozsahu a složitosti vaší hry a částech, které můžete pomocí svých schopností stavět. U věcí, které nemůžete pokrýt, budete potřebovat pomoc od ostatních lidí a vy máte na výběr, jak tuto pomoc využít různými způsoby. Můžete použít již existující herní enginy ke snížení nákladů a času na vývoj vlastních. Můžete také hledat předem vytvořený kód a umělecká díla z různých trhů a platforem, jako je GitHub. Při vývoji hry ji musíte také propagovat a před jejím vydáním si vytvořit publikum. Většina nezávislých vývojářů to provádí samostatně, málokterý má dostatek finančních prostředků na pokrytí nákladů pro marketingový tým nebo zástupce. Pokud uděláte hit s vaší první hry, můžete mít šanci na kariéru jako nezávislý vývojář.

Snadnější a udržitelnější cestou je hledat práci ve studiu. To vám umožní pracovat v jedné specializaci a mít vyhlídky, které nejsou vázány na nic kromě vaší kvality práce.

Pracovní pozice nebo aplikační oblasti pro kariéru ve vývoji her

V technických týmech začnete buď jako juniorský programátor nebo juniorský umělec a během času se můžete postavit týmem nebo projektem v závislosti na kvalitě vaší práce a dostupných volných pracovních místech nebo příležitostech.

Některé pozice jsou nad touto hierarchií, ale ty jsou pro osoby s rozhodovací pravomocí a obvykle nejsou přístupné výše uvedenou cestou. Patří mezi ně režiséři, producenti, herní designéři a správní rada ateliéru v horní části řetězce.

Plat

Počáteční platy se liší podle práce a místa a podmínek v místním průmyslu, ale programátoři videoher v průměru vydělávají více než umělci.

Jak vyplývá z výsledku vyhledávání na webu průměrný plat herního programátora byl v roce 2018 ve Spojených státech o něco více než 63 tisíc dolarů a průměrný plat umělce videoher byl o něco více než 52 tisíc dolarů.

V Indii, jak vyplývá z výsledku vyhledávání na byly platy pro herní programátory mezi 3–4 lakhů pro malé a střední společnosti a přibližně 5–6 lakhů ročně pro velká studia.

Kariérní výhled ve vývoji her

Za posledních dvacet let se průmysl videoher rozrostl v násobcích a jelikož technologie přináší další pokrok, získává stále více platforem. Na začátku 21. století byly PC a konzolové hry jedinou show ve městě. Ruční konzole a mobilní hry byly velmi malou součástí odvětví. Tyto dva segmenty v průběhu let získaly velmi významné publikum, protože technologie za platformami pokročila. Dnes je celé odvětví oceněno na více než 100 miliard USD a je připraveno na robustní růst. Rozšířená a virtuální realita se vyvíjí také jako nové, poutavější platformy a když budou připraveny se správnými hardwarovými platformami, zrodí se celá nová podskupina tohoto odvětví.

To znamená, že stále rostou příležitosti pro umělce a profesionály, kteří se chtějí věnovat kariéře v oboru vývoje her, a spolu s novými platformami poroste i řada specializací.

Závěr - Kariéra ve vývoji her

Odvětví videoher je těžkým místem pro zahájení kariéry, ale velmi prospěšné pro lidi, kteří jsou odhodlaní, pracovití a talentovaní, ať už jsou v technických nebo netechnických oborech.

S ohledem na vyhlídky na růst v tomto odvětví lze bezpochyby říci, že je dobrým místem k hledání zaměstnání, pokud chcete specializovanou profesionální kariéru v oblasti rozvoje her, a že jste soustředěni, pracovití a talentovaní na to, co chcete v oboru rozvíjet. průmysl.

Doporučený článek

Toto byl průvodce kariérou ve vývoji her. Zde jsme diskutovali o úvodu, vzdělávání, kariérní dráze ve vývoji her, pracovních pozicích, platu, kariérním výhledu ve vývoji her. Další informace naleznete také v následujících článcích -

Leave a Comment