10 nejlepších editorů webů (ZCELA ZDARMA) listopad 2022

by Lukáš Bílek

Rychlý disclaimer: Několik bezplatných programů na tvorbu webových stránek vám umožní navrhnout slušný web – ale žádný z těchto programů vám neposkytne vlastní doménu. Pokud chcete, aby vaše stránky vypadaly profesionálně (a šly ruku v ruce s vaší značkou), musíte si pořídit placený tarif. Pokud jde o mě, Squarespace je můj absolutní favorit. Má ty nejhezčí šablony, a dokonce i jeho nejlevnější plán zahrnuje bezplatnou vlastní doménu a neomezené úložiště. Squarespace má 14denní bezplatnou zkušební verzi, takže před nákupem můžete otestovat všechny jeho funkce.

Hodně editorů nabízí bezplatné tarify, ale občas to „zdarma“ neodpovídá tomu, co byste si představili. Často se zadarmo pustíte do vytváření svých stránek, jen abyste o několik hodin déle zjistili, že vám bezplatný tarif nebude stačit. Přesně takhle se „bezplatné“ editory snaží vymámit z lidí peníze.

Tak mě napadlo, že si všechny přední editory vyzkouším, ať se dozvíme, kde si skutečně můžete vytvořit web zdarma. Když říkám „vyzkouším“, tak tím myslím skutečné testy. V každém editoru jsem vytvořil testovací web, abych si osahal potenciál a omezením bezplatných tarifů.

Musím říct, že to byl poměrně zajímavý zážitek a narazil jsem hned na několik překvapení. Všem je jasné, že každý bezplatný editor bude mít omezení, ale občas vám toho jednoduše nabídnou víc než konkurence. Dále v článku se dozvíte, na co jsem přišel a který bezplatný editor je pro vás nejlepší.

Co je u nejlepších bezplatných editorů webů nejdůležitější

Jak už jsem psal výše, nedoporučuji jen tak nějaké bezplatné editory. Na každý dobrý program se dneska najde hromada naprosto bezcenných. Proto mě při testování zajímalo:

Pěkné a funkční šablony – Nikdo si dnes nechce vytvořit web, který vypadá jako z devadesátých let.

– Nikdo si dnes nechce vytvořit web, který vypadá jako z devadesátých let. Použitelnost – Na co vám jsou stovky možností, když vůbec nemáte tušení, jak je použít? Hromada bezplatných editorů projde sítem, protože jsou zdarma, ale pokud jste se právě pustili do podnikání, nechcete ztrácet drahocenné hodiny vašeho času luštěním rozhraní nějakého programu. Obzvláště mám proto rád editory, kde můžete všechny prvky stránky snadno přetahovat myší přesně tam, kde je chcete mít.

– Na co vám jsou stovky možností, když vůbec nemáte tušení, jak je použít? Hromada bezplatných editorů projde sítem, protože jsou zdarma, ale pokud jste se právě pustili do podnikání, nechcete ztrácet drahocenné hodiny vašeho času luštěním rozhraní nějakého programu. Obzvláště mám proto rád editory, kde můžete všechny prvky stránky snadno přetahovat myší přesně tam, kde je chcete mít. Dlouhodobé využití – „zkušební období“ mě vůbec nezajímá. Bezplatný web by vám měl sloužit co nejdelší dobu.

– „zkušební období“ mě vůbec nezajímá. Bezplatný web by vám měl sloužit co nejdelší dobu. Snadné a levné vylepšení – Pokud to půjde s webem hodně dobře, možná si na sebe i vydělá reklamou, novými zakázkami nebo čímkoliv jiným. V takových případech se hodí mít kdykoliv možnost snadno navýšit kapacity webu, aniž by vás to stálo jmění.

Wix je v oblasti tvorby webů v popředí již nějakou tu dobu a neustále na sobě pracuje. Dopracoval se na jeden z nejlepších editorů vůbec a na jeho projektech je to vidět. Wix má rozhraní dostupné v rekordním počtu jazyků a čeština k nim patří také. Vytvoříte si tak web bez starostí, že neumíte anglicky.

Wix zároveň nabízí jeden z lepších bezplatných tarifů, protože před vámi netutlá téměř žádné funkce, až na vybrané výjimky jako jsou e-shopy. Neexistuje žádný důvod, proč byste nemohli bezplatný tarif Wixu používat navždy… víceméně. Všechny šablony jsou k dispozici i v bezplatné verzi a vypadají dobře. Jednoduše a zdarma si vytvoříte web, který bude vypadat například jako tato ukázka.

Vlastnosti a použitelnost

Pokud si vytváříte svůj úplně první web nebo si chcete Wix jen vyzkoušet, budou vás zajímat především tyto vlastnosti:

Přes 900 šablon – Jednou z nejlepších funkcí Wixu je jeho obrovská knihovna šablon. Některé jsou lepší, některé horší, některé mírně zastaralé, ale podle mého odborného názoru je většina z nich opravdu kvalitních.

– Jednou z nejlepších funkcí Wixu je jeho obrovská knihovna šablon. Některé jsou lepší, některé horší, některé mírně zastaralé, ale podle mého odborného názoru je většina z nich opravdu kvalitních. Drag-and-drop rozhraní – Důvodem, proč je Wix tak oblíbený, je zejména jeho drag-and-drop editor, se kterým si vše jen přetáhnete na jakékoliv místo, které uznáte za vhodné. Tedy téměř jakékoliv, ale i tak vám to dá v porovnání s ostatními editory obrovskou svobodu.

– Důvodem, proč je Wix tak oblíbený, je zejména jeho drag-and-drop editor, se kterým si vše jen přetáhnete na jakékoliv místo, které uznáte za vhodné. Tedy téměř jakékoliv, ale i tak vám to dá v porovnání s ostatními editory obrovskou svobodu. Aplikace zdarma – Wix App Market je neuvěřitelně rozsáhlá knihovna aplikací, které dodají vašemu webu další funkce nebo rozšíření třetích stran. Ne všechny aplikace jsou však zdarma. Některé si budete muset zakoupit samostatně. Ale najdete tam dostatek neplacených aplikací, které vám pomohou se sociálními sítěmi, formuláři, kalendáři a mnohým dalším.

– Wix App Market je neuvěřitelně rozsáhlá knihovna aplikací, které dodají vašemu webu další funkce nebo rozšíření třetích stran. Ne všechny aplikace jsou však zdarma. Některé si budete muset zakoupit samostatně. Ale najdete tam dostatek neplacených aplikací, které vám pomohou se sociálními sítěmi, formuláři, kalendáři a mnohým dalším. Marketingové nástroje – Potřebujete svůj web dostat do světě? Wix vám nabídne nástroje pro SEO, e-mailový marketing, příspěvky na sociální sítě, a to vše zadarmo. Pokud budete chtít využívat například pokročilejší statistiky (aplikace Site Booster), musíte přejít na placenou verzi.

– Potřebujete svůj web dostat do světě? Wix vám nabídne nástroje pro SEO, e-mailový marketing, příspěvky na sociální sítě, a to vše zadarmo. Pokud budete chtít využívat například pokročilejší statistiky (aplikace Site Booster), musíte přejít na placenou verzi. Nástroje pro blogy – Wix Blog je technicky jedna z „aplikací“, ale je zdarma a vůbec není špatná. S její pomocí snadno vytvoříte poutavé články s vlastním designem. Nelze si už ale prvky jen tak přetahovat jako v editoru hlavní stránky.

Teď se podíváme na jednu nevýhodu. S kreativní svobodou a rozsáhlými možnostmi úprav přichází také složitost. Proto je práce ve Wixu trochu těžší než na jiných platformách. Není to tak ale zas tak hrozné. Pěkný webu úplně od začátku vytvoříte během pár hodin. Budete se ale muset pár věcí naučit.

Navíc když máte možnost přetahovat prvky kamkoliv, tak jednoduše pokazíte rozložení a design. To však také není za takový problém. Proto existuje tlačítko Zpět. Jen jsem to chtěl zmínit.

Pokud byste si chtěli proces zjednodušit, využijte Wix ADI (z anglického Artificial Design Inteligence). Je to nástroj s umělou inteligencí, který se vás zeptá na pár otázek a na jejich základě vám vygeneruje web s ukázkovým obsahem. Já si své portfolio vytvořil s jeho pomocí za několik málo minut.

Pokud vás zajímá, co dalšího Wix umí, podívejte se na kompletní recenzi.

Shrnutí

Jsou všechny šablony zdarma? Ano URL bezplatného webu Subdoména a podadresář Počet reklam na bezplatném webu 1 Umístění reklam V horní části stránky Složitost použití Snadno se vše naučíte Bezplatné úložiště 500 MB Množství přenesených dat zdarma 500 MB Rozhraní v češtině Ano

Pokud se rozhodnete přejít na placenou verzi, doporučuji tarif Combo, který vás zbaví reklam a poskytne vám vlastní doménu. Pokud máte velkou návštěvnost, pravděpodobně využijete tarif Unlimited.

Pokud chcete provozovat e-shop, přejděte rovnou na Business Basic. Wix nabízí skvělé funkce právě i pro online obchody, které ale v bezplatné verzi nenajdete.

SITE123 se nálepkuje jako „Zdaleka nejjednodušší bezplatný editor webů.“ Nevyzkoušel jsem úplně všechny editory na světě (i když mám občas takový pocit), ale můžu vám říct, že vytvořit a rozběhnout web přes SITE123 je pekelně jednoduché. Dejte tomu pět minut a potom už vám bude zbývat jen vymýšlení vlastního obsahu. Bohužel SITE123 nemá rozhraní v češtině, je ale velice intuitivní. Pokud tedy umíte alespoň trochu anglicky, nebudete mít s prací v editoru žádný problém.

Hlavní nevýhodou je méně prostoru pro kreativitu, ale bezplatný tarif můžete na druhou stranu využívat jak dlouho chcete. Teda pokud vám nedělá problém URL jako což je shodou okolností URL mého demo webu.

Vlastnosti a použitelnost

Celkově jsou nástroje bezplatné verze dobré, ale velice jednoduché. Pár možností se vám odemkne po přechodu na placený tarif, ale zpátky k tomu, co dostanete zadarmo:

Modulový systém úpravy vzhledu – Mám pro vás dobré i „horší“ zprávy. Systém pro úpravu vzhledu je super jednoduchý a snadno s ním přizpůsobíte stránky své značce. Na pár kliknutí změníte barvy, písmo i obrázky. Mezi ty horší zprávy patří, že objekty nepřetáhnete kamkoliv se vám zachce. Na výběr máte pouze z připravených rozvržení. Nejsou vůbec špatné, ale ubírá to flexibilitu.

Ještě jednou bych připomněl, že možnosti úprav v rámci bezplatného tarifu nejsou ohromující.

– Mám pro vás dobré i „horší“ zprávy. a snadno s ním přizpůsobíte stránky své značce. Na pár kliknutí změníte barvy, písmo i obrázky. Mezi ty horší zprávy patří, že objekty nepřetáhnete kamkoliv se vám zachce. Na výběr máte pouze z připravených rozvržení. Nejsou vůbec špatné, ale ubírá to flexibilitu. Ještě jednou bych připomněl, že možnosti úprav v rámci bezplatného tarifu nejsou ohromující. Blog – Je to tak, jak vidíte na testovacím webu, v rámci bezplatného tarifu si můžete vytvořit blog. Jde o velice jednoduchý systém se štítky, náhledovými obrázky, plánováním příspěvků a klasickým editorem ve stylu MS Word.

– Je to tak, jak vidíte na testovacím webu, v rámci bezplatného tarifu si můžete vytvořit blog. Jde o velice jednoduchý systém se štítky, náhledovými obrázky, plánováním příspěvků a klasickým editorem ve stylu MS Word. Kontaktní a darovací formuláře – Pokud si chcete vytvořit vlastní formuláře a e-shop, budete si muset připlatit. Zadarmo máte k dispozici jednoduchý kontaktní formulář a možnost příspěvků na vaše neziskové projekty.

– Pokud si chcete vytvořit vlastní formuláře a e-shop, budete si muset připlatit. Zadarmo máte k dispozici jednoduchý kontaktní formulář a možnost příspěvků na vaše neziskové projekty. Nástroje pro menší podniky – v menu „stránky“ najdete kalendář událostí, domlouvání schůzek, rezervace a několik dalších možností. Jednu si vyberte a začněte.

Abyste si dokázali udělat obrázek o použitelnosti i z více osobního pohledu, tak testovací web jsem měl hotový za několik minut a jen zlomek jsem musel věnovat tomu abych zjistil, jak co funguje. Těch pár minut počítám bez přidávání vlastního obsahu na webové stránky. Základní strukturu webu jednoduše vytvoříte extrémně rychle.

Bližší informace najdete v naší podrobné recenzi SITE123.

Shrnutí

Jsou všechny šablony zdarma? Ano URL bezplatného webu Náhodná subdoména Počet reklam na bezplatném webu 2 Umístění reklam Připnutý panel při rolování a text v patičce Složitost použití Velice jednoduché Bezplatné úložiště 500 MB Množství přenesených dat zdarma 1 GB Rozhraní v češtině Ne

Teď něco trochu úsměvného. v FAQ najdete, že SITE123 nabízí čtyři tarify, ale v rozhraní se mi podařilo najít jen jeden. Název je „Premium“ a zpřístupní vám vše, co nemáte k dispozici v bezplatné verzi od e-shopu až po tržiště doplňků. Zbavíte se také reklamy odkazující na SITE123 a získáte možnost připojit vlastní doménu (prodáváno samostatně).

Pokud byste chtěli navýšit kapacity, tak je to vlastně vaše jediná možnost. A není to drahé.

Editor webů je u GoDaddy v porovnání s hlavní nabídkou v podobě registrace domén spíše takový doplněk, ale není to úplně špatný odrazový můstek pro jednoduché stránky. Svůj testovací web jsem měl hotový včetně blogu za několik minut.

Nepočítejte však s velkým prostorem pro vaši kreativitu. V knihovně je pouze 22 šablon a skutečné rozložení stránky je určeno předem daným umístěním bloků, které můžete volně přidávat nebo mazat. Šablony jsou spíše takovým přehledem typografických a barevných schémat. Nesetkáte se tu příliš s originálními designy webů.

Editor je každopádně velice jednoduchý a je zdarma, ale přirozeně má několik omezení. Například nemůžete nastavit pravidelné události nebo upozornění, když si zákazník rezervuje služby. Zároveň nezískáte přístup k SEO průvodci nebo podrobnostem nad rámec Google Analytics. Vaše stránky budou také obsahovat reklamu a není tu možnost propojení s vlastní doménou. Kromě toho nemá GoDaddy rozhraní v češtině. Pokud je to pro vás důležité, vyzkoušejte Wix.

Co můžete dělat zadarmo:

Blog – blogovací systém je opravdu osekaný. Přidáte text, obrázky, videa a oddělovače. Ale taky můžete rozřazovat příspěvky, plánovat zveřejňování a… to je tak všechno.

Jsou to základy, které ale i poslouží.

E-mailový marketing a marketing na sociálních sítích – Dobrá zpráva je, že i v bezplatné verzi lze rozesílat e-maily, pouze však 100 měsíčně. Jestli vám to bude stačit, záleží na počtu vašich čtenářů.

Můžete také propojit svůj web se službou Moje firma na Googlu, Yelp, Facebook, Nextdoor, Instagram, Twitter a LinkedIn. Tímto způsobem lze sdílet novinky z vašeho webu na všech sociálních sítích.

Můžete také propojit svůj web se službou Moje firma na Googlu, Yelp, Facebook, Nextdoor, Instagram, Twitter a LinkedIn. Tímto způsobem lze sdílet novinky z vašeho webu na všech sociálních sítích. Kontaktní formuláře a rezervace schůzek – Ano, kontaktní formuláře tu jsou a jejich počet je, zdá se, neomezený.

Rezervovat však lze jen jednorázové schůzky. Pokud byste chtěli opakované, museli byste si pořídit alespoň tarif Premium.

Rezervovat však lze jen jednorázové schůzky. Pokud byste chtěli opakované, museli byste si pořídit alespoň tarif Premium. Platby přes PayPal – Chcete-li prodávat produkty přes e-shop, potřebujete ten nejdražší tarif Business. V bezplatné verzi lze na stránky přidat tlačítko PayPal, které bude stačit k přijímání darů.

Zákaznická podpora 24/7 v některých zemích – Přesně tak! Zákaznická podpora je k dispozici i v bezplatné verzi. Měl jsem však problémy na živém chatu, kde dlouho trvalo, než se někdo připojil. Chat je mimochodem dostupný jen v USA pro anglicky mluvící uživatele, což pro nás Čechy není zrovna ideální.

Bližší informace najdete v naší podrobné recenzi GoDaddy.

Shrnutí

Jsou všechny šablony zdarma? Ano URL bezplatného webu Subdoména Počet reklam na bezplatném webu 2 Umístění reklam Připnutý panel při rolování a text v patičce Použitelnost Připnutý panel v horní části Bezplatné úložiště Není k dispozici Množství přenesených dat zdarma Není k dispozici Rozhraní v češtině Ne

Pokud se rozhodnete, že vám bezplatná verze nestačí, a opravdu se vám líbí, jako GoDaddy funguje, doporučuji začít s nejlevnějším tarifem Basic. Pro jednoduché portfolio, vstupní stránku nebo prezentaci služby či produktu je to naprosto dostačující.

Pokud ale vedete jakoukoliv firmu (ať už s e-shopem nebo bez), přešel bych rovnou na tarif Business. Je drahý, ale obsahuje doslova všechny funkce. Teoreticky si vyděláte investované peníze zpět i něco navíc.

Vyzkoušejte GoDaddy zdarma >>

Weebly je oblasti editorů webů dalším veteránem a skoro velikánům jako je Wix a Squarespace konkuruje v oblasti možností a nízkých cen. Šablony jsou pěkné, editor funguje skvěle, a tak si zaslouží místo na tomto seznamu. Pokud angličtinu neovládáte na celkem vysoké úrovni, poohlédněte se po jiném editoru. Weebly totiž není k dispozici v češtině.

Weebly nepatří mezi editory, které za vás odvedou všechnu práci. Není tu žádná umělá inteligence a obsah jsem si musel pro svůj testovací web sám najít. Hledání vlastního obsahu je problém spíše jen můj jako recenzenta, protože vy si ho budete chtít vytvořit tak jako tak sami.

Jestli je to, že vás platforma nechá dělat věci podle vás samotných, problém nebo bonus závisí čistě na vás. Tady je testovací web, který jsem vytvořil velice rychle:

Vlastnosti a použitelnost

A jsme u nového balíčku bezplatných funkcí.

Přetahování bloků – Weebly nabízí o něco méně šablon, ale jsou kvalitní a vypadají dobře. V rámci těchto šablon si můžete přetahovat obsahové (text, obrázky, menu, mapy atd.) bloky dle své libosti. Nefunguje to jako u Wixu, že byste si je přetáhli „kamkoliv“, ale co se týče konečné vzhledu, máte relativně volnou ruku.

– Weebly nabízí o něco méně šablon, ale jsou kvalitní a vypadají dobře. V rámci těchto šablon si můžete přetahovat obsahové (text, obrázky, menu, mapy atd.) bloky dle své libosti. Nefunguje to jako u Wixu, že byste si je přetáhli „kamkoliv“, ale co se týče konečné vzhledu, máte relativně volnou ruku. Blog – Příspěvky můžete upravovat přímo v editoru stránek, což se mi líbí. Obsah a funkce si do blogového příspěvku přetáhnete stejně jako u jakékoliv jiné stránky. Nemáte tu ale takovou flexibilitu.

– Příspěvky můžete upravovat přímo v editoru stránek, což se mi líbí. Obsah a funkce si do blogového příspěvku přetáhnete stejně jako u jakékoliv jiné stránky. Nemáte tu ale takovou flexibilitu. E-shop zdarma (v některých zemích) – Tato funkce není k dispozici ve všech zemích, ale jen v USA a několika dalších. Zdarma si vytvoříte obchod a můžete prodávat produkty. Jediné omezení představuje to, že v bezplatné verzi a levnějších tarifech nemáte k dispozici košík. Zákazníci si musí kupovat zboží po jednom.

– Tato funkce není k dispozici ve všech zemích, ale jen v USA a několika dalších. Zdarma si vytvoříte obchod a můžete prodávat produkty. Jediné omezení představuje to, že v bezplatné verzi a levnějších tarifech nemáte k dispozici košík. Zákazníci si musí kupovat zboží po jednom. Aplikace zdarma – Obchod s aplikacemi obsahuje bezplatné i placené aplikace i aplikace s předplatným i bez. S jejich pomocí si přidáte další funkce, jako například sociální sítě, složitější formuláře a další.

– Obchod s aplikacemi obsahuje bezplatné i placené aplikace i aplikace s předplatným i bez. S jejich pomocí si přidáte další funkce, jako například sociální sítě, složitější formuláře a další. SEO/marketingové nástroje zdarma – V bezplatné verzi jsou tyto nástroje celkem obyčejné, ale i tak vám poslouží. Pomocí SEO si upravíte metadata všech stránek. A z hlediska marketingu tu najdete přihlášení k newsletteru. Můžete si také přidat průzkumy a zpeněžit svůj web prostřednictvím Google AdSense. To vše je k dispozici v bezplatné verzi.

To je celkem neobvyklé, protože většina editorů vás v bezplatné verzi nenechá web monetizovat.

Další informace najdete v naší kompletní recenzi Weebly.

Tvoření testovacího webu šlo rychle, snadno a za celou dobu jsem neměl pocit, že by mi něco chybělo. Jedinou nevýhodou je, že začínáte s prázdnou stránkou. Já jsem v tu chvíli někdy nevěděl, co mám dělat. Možná na ten pocit narazíte taky. Ale pokud do toho půjdete s nějakým základním plánem, co má váš web umět a sdělovat, tak to nebude problém.

Shrnutí

Jsou všechny šablony zdarma? Ano URL bezplatného webu Subdoména Počet reklam na bezplatném webu 1 Umístění reklam Připnuté okno na vlevo dole Složitost použití Velice snadné Bezplatné úložiště 500 MB Množství přenesených dat zdarma Není k dispozici Rozhraní v češtině No

Rozhodnete-li se přejít na placenou verzi, jděte rovnou do tarifu Pro. Je levný, má neomezené úložiště a e-shopu přidá nákupní košík. Je to taky nejlevnější plán, který z vašeho webu odstraní reklamy Weebly.

Vidíte tu statistiku na obrázku výše? Marketingový tým WordPressu si nedělá srandu. Tuto platformu využívá téměř třetina všech webových stránek. začal jako blogovací aplikace a nyní je to největší platforma na světě. Abychom si to ujasnili hned na začátku. Bavíme se o což je něco jako editor webů, ne o kde se software zrodil. nemá rozhraní v češtině. To může být docela nevýhoda, protože editor je celkem složitý.

Ačkoliv sám sebe propaguje jako editor webů, funguje spíše jako starý dobrý redakční systém (CMS). To znamená, že je velice flexibilní a propracovaný, ale budete se s ním muset naučit pracovat. Nedostanete drag-and-drop rozhraní jako u jiných editorů.

Také bych měl zmínit, že bezplatná verze má hodně dost omezení oproti původnímu softwaru (který je také zdarma, musíte si jen přikoupit hosting).

Tady je ukázkový web.

Vlastnosti a použitelnost

Nejlepší platforma pro blogy – WordPress je v první řadě software pro blogy. Zvládnete tam vytvořit cokoliv, ale zabere to čas. Pokud chcete solidní blog nebo jednoduché firemní stránky s blogem, to zajistí na jedničku.

– WordPress je v první řadě software pro blogy. Zvládnete tam vytvořit cokoliv, ale zabere to čas. Pokud chcete solidní blog nebo jednoduché firemní stránky s blogem, to zajistí na jedničku. Přes 100 fantastických šablon zdarma – Jelikož jde o redakční systém, je WordPress hodně závislý na šablonách. Ačkoliv budete mít nějakou kontrolu nad rozložením obsahu, většinu za vás vyřeší zvolená šablona. Některé šablony si můžete upravovat dle libosti, ne však všechny.

– Jelikož jde o redakční systém, je WordPress hodně závislý na šablonách. Ačkoliv budete mít nějakou kontrolu nad rozložením obsahu, většinu za vás vyřeší zvolená šablona. Některé šablony si můžete upravovat dle libosti, ne však všechny. Zabudovaná funkce pro portfolio – Jedna věc, kterou má a původní software ne, je možnost si rychle a jednoduše vytvořit portfolio. V podstatě jen přidáte stránky do sekce portfolia a některé šablony (například ta na mém testovacím webu) automaticky zobrazí části vašeho portfolia.

– Jedna věc, kterou má a původní software ne, je možnost si rychle a jednoduše vytvořit portfolio. V podstatě jen přidáte stránky do sekce portfolia a některé šablony (například ta na mém testovacím webu) automaticky zobrazí části vašeho portfolia. Marketingové a SEO nástroje – Tady toho není moc co dodat: analytika, newslettery a SEO. To je vše. Více funkcí vám poskytnou pluginy, které jsou ale bohužel k dispozici jen v placených tarifech.

Další informace najdete v mé kompletní recenzi

dělá svou práci skvěle, že začátku ale můžete být trošku zmatení. Je tam toho prostě hodně. A po zakoupení jakéhokoliv tarifu jich na vás vyskočí ještě víc.

Já mám s obrovské zkušenosti a mám ho velice rád, ale určitě v tomto seznamu najdete jednodušší možnosti.

Shrnutí

Jsou všechny šablony zdarma? Ne URL bezplatného webu Subdoména Počet reklam na bezplatném webu 2 Umístění reklam Připnutý panel v horní části stránky a text v patičce Složitost použití Pro středně a hodně pokročilé uživatele Bezplatné úložiště 3 GB Množství přenesených dat zdarma Neomezený Rozhraní v češtině Ne

Pokud už se vám zajídají omezení bezplatné verze, pořiďte si tarif Premium. Bude vám vyhovovat, pokud chcete podnikat, přijímat platby apod. Navíc získáte neomezené množství prémiových šablon. Pokud si chcete založit e-shop nebo si upravovat web pomocí pluginů, přejděte na tarif Business.

SimpleSite patří mezi velice jednoduché editory. Práci vám usnadní i to, že je v češtině.

S jednoduchostí však přichází i méně možností. Tenhle editor není dělaný tak, aby toho uměl hodně. Společnost uvádí, že si můžete vytvořit blog, ale nikde se mi to nepodařilo najít. Možná je součástí placené verze, ale rozhodně tu není pro neplatící uživatele.

Proto je můj testovací web ještě chudší než ostatní verze. Stejně si myslím, že největší práci odvádí moje obrázky zvířátek.

Vlastnosti a použitelnost

SimpleSite toho nenabídne příliš, ale když už něco nabídne, tak to funguje dobře a je to užitečné.

Změna vzhledu webu – Po výběru šablony nelze jednoduše přejít na jinou, ale upravíte si všechny barvy i písmo.

– Po výběru šablony nelze jednoduše přejít na jinou, ale upravíte si všechny barvy i písmo. Flexibilní rozložení obsahu – Máte určitou kontrolu nad rozložením svého obsahu. Vzpomínám, že když jsem zkoušel editor pro předchozí článek, tak se mi nepodařilo zjistit, jak vytvořit vertikální sloupce, ale teď už jsem na to přišel.

– Máte určitou kontrolu nad rozložením svého obsahu. Vzpomínám, že když jsem zkoušel editor pro předchozí článek, tak se mi nepodařilo zjistit, jak vytvořit vertikální sloupce, ale teď už jsem na to přišel. Užitečné doplňky – Mám na mysli především vkládání videí a map na stránky. Není toho moc, ale hodí se to.

– Mám na mysli především vkládání videí a map na stránky. Není toho moc, ale hodí se to. Kontaktní formuláře – Pokud chcete návštěvníkům nabídnout jednoduchý způsob zaslání e-mailu přímo z webu, budete potřebovat kontaktní formulář.

Ovládání SimpleSite je obvykle docela jednoduché, ale některé věci nejsou v rozhraní jasně popsány, jako již dříve zmíněné svislé sloupce. Stejně se pořád stydím, že jsem na to nepřišel dřív.

Co chci ale říct je, že s editorem se naučíte rychle, přece jen vám to však nějaký čas zabere. Připravte se, že budete nejdříve různě klikat, abyste přišli na to, co jak funguje.

Shrnutí

Jsou všechny šablony zdarma? Ne URL bezplatného webu Subdoména Počet reklam na bezplatném webu 1 Umístění reklam Připnuté okno na vlevo dole Složitost použití Velice snadné Bezplatné úložiště Není k dispozici Množství přenesených dat zdarma Není k dispozici Rozhraní v češtině Ano

Je načase probrat tarify: SimpleSite má jen tři tarify, včetně toho bezplatného. Pokud chcete používat veškeré funkce, přejděte na tarif Pro. Pokud chcete něco prodávat, pořiďte si E-Commerce. Velice jednoduché. Ceny nejsou z nejnižších na trhu. U jiných editorů získáte více za méně peněz.

Elementor je plugin pro WordPress, který vám poskytne drag-and-drop rozhraní. Nainstalujete si ho na svůj server pro své WordPressové stránky nebo si zaplatíte a nainstalujete si ho rovnou tam.

Elementor jsem chtěl zmínit hlavně kvůli jeho velikost, ale osobně si nemyslím, že je pro neplatící uživatele dobrý. Pokud chcete web zadarmo, lépe vám poslouží Wix. Výhodou naopak může být, že je Elementor česky.

Podívejte se na testovací web. Nemohl jsem tam přidat ani kontaktní formulář, protože ten je až v prémiové verzi. Taky si asi všimnete, že ani design není nic moc. To proto, že existují dva způsoby, jak si v Elementoru vytvořit web. Můžete si ho vytvořit úplně od začátku tak, jako jsem to udělal já v první verzi testovacího webu:

Nebo můžete využít šablony, které vám tvoření usnadní (vysvětlení níže), tak jako jsem to udělal v druhé verzi:

Vlastnosti a použitelnost

Abych to zkrátil, tak tohle dostanete v bezplatné verzi:

Šablony stránek a obsahu – Najdete tam nespočet šablon pro celé stránky nebo jen jednotlivé sekce. Může se však stát, že šablony Elementoru se budou bít se šablonou WordPressu. Většina z nich (včetně šablon například pro menu) je taky k dispozici jen v placené verzi.

– Najdete tam nespočet šablon pro celé stránky nebo jen jednotlivé sekce. Může se však stát, že šablony Elementoru se budou bít se šablonou WordPressu. Většina z nich (včetně šablon například pro menu) je taky k dispozici jen v placené verzi. Widgety pro základní obsah – Můžete přidat text, obrázky, základní galerie, posuvníky a další užitečné prvky. Ale upřímně toho dostanete víc v bezplatné verzi

– Můžete přidat text, obrázky, základní galerie, posuvníky a další užitečné prvky. Ale upřímně toho dostanete víc v bezplatné verzi Doplňky – Ano, ve světě WordPressu existují doplňky k pluginům. V podstatě jde o další pluginy, které rozšiřují funkcionalitu Elementoru pomocí nových druhů bloků. Protože proč ne?

Všechny ostatní funkce, od blogu po marketingové a SEO nástroje, poskytuje WordPress sám o sobě. Elementor poskytuje jen jednodušší způsob, jak si upravit grafické prvky vašich stránek.

Ve skutečnosti to není špatná služba. Pokud si chcete vytvořit vlastní web na WordPressu bez programování, Elementor vám to umožní. A jakmile se seznámíte se základním ovládáním, bude to i velice snadné. Hlavními nevýhodami je, že musíte mít už nějaké znalosti a zkušenosti s grafikou, pokud si chcete vytvořit stránku od nuly. A bezplatná verze má taky velice omezené možnosti.

A kromě toho ještě tlačítko pro přístup k šablonám, které vám usnadní práci, není jasně popsané, což mě při psaní této recenze dost rozčilovalo:

Shrnutí

Jsou všechny šablony zdarma? No URL bezplatného webu Není k dispozici Počet reklam na bezplatném webu Žádné Umístění reklam Není k dispozici Složitost použití Spíše Bezplatné úložiště Není k dispozici Množství přenesených dat zdarma Není k dispozici Rozhraní v češtině Ano

Když pominu ty malé nezdary, je Elementor jedním z nejlepších aplikací svého druhu, pokud jste ochotni za něj platit. Tarif Personal na rok pro jeden web je cenově dostupný a zpřístupní vám všechny funkce. Dražší plán nebudete potřebovat, pokud neplánujete Elementor využívat na více webových stránkách.

Jen nezapomeňte, že kromě Elementoru budete muset platit i hosting, ať už na vlastním serveru nebo třeba na

Stránky vytvořené přes Webnode jsou rychlé, pěkné, editor je intuitivní a používá ho přes 40 milionů uživatelů. Webnode je k dispozici v češtině.

Všechno to zní dobře a sám mám s editorem skvělou zkušenost, ale bezplatný tarif toho neumí v porovnání s ostatními příliš. Úložný prostor je malý a téměř všechny vymazlené funkce si nechává pro platící uživatele. A tady na testovacím webu vidíte, co zvládnete zadarmo.

Vlastnosti a použitelnost

Webnode se hodí někomu, kdo si nechce dlouhou dobu s webem pohrávat a chce pracovat na cestách. Pokud do této definice spadáte, budete s potenciálem bezplatné verze spokojení:

Šablony s mírnou možností úprav – Rozložení obsahu můžete mírně změnit, ale většinu vzhledu určí vybraná šablona. Ještě že vypadají dobře. Trochu pomůže i možnost změnit barvy a písmo.

– Rozložení obsahu můžete mírně změnit, ale většinu vzhledu určí vybraná šablona. Ještě že vypadají dobře. Trochu pomůže i možnost změnit barvy a písmo. Editor pro mobilní telefony – Většina editorů buď na telefonech vůbec nefunguje nebo funguje příšerně. Webnode je však výjimkou – stránky snadno upravíte na telefonu i tabletu.

– Většina editorů buď na telefonech vůbec nefunguje nebo funguje příšerně. Webnode je však výjimkou – stránky snadno upravíte na telefonu i tabletu. Blog – Budu se opakovat, ale vážně se mi líbí možnost upravovat příspěvky stejným způsobem jako stránky. Můžete tak přidat ty samé prvky včetně tabulek, formulářů, map a dalších.

– Budu se opakovat, ale vážně se mi líbí možnost upravovat příspěvky stejným způsobem jako stránky. Můžete tak přidat ty samé prvky včetně tabulek, formulářů, map a dalších. Google AdSense – Na svůj bezplatný web můžete umístit reklamu. Jen mě trochu překvapuje, že Google Analytics je pouze pro placené tarify.

– Na svůj bezplatný web můžete umístit reklamu. Jen mě trochu překvapuje, že Google Analytics je pouze pro placené tarify. Přidávání kódu do HTML (malé změny) – Nejde o nic velkého, ale možnost přihodit něco do kódu (jako externí kód pro analytiku) se může hodit.

Vytvoření webu mi zabralo pár minut a šlo o velice jednoduchý proces. To už je výhoda editorů, kde toho sami moc nemůžete změnit. Jak už jsem zmínil, s tvořením stránek jsem byl spokojený. a víte co? Platforem, které bych popsal slovem „spokojený“, existuje jako šafránu.

Shrnutí

Jsou všechny šablony zdarma? Ano URL bezplatného webu Subdoména Počet reklam na bezplatném webu 2 Umístění reklam Text v patičce, banner v patičce Složitost použití Velice snadné Bezplatné úložiště 100 MB Množství přenesených dat zdarma 1 GB Rozhraní v češtině Ano

Až narazíte na omezení bezplatného tarifu (otázkou není „jestli“, ale „kdy“), přejděte minimálně na tarif Standard. Je levný a zpřístupní vám všechny pozlátka, i když některé mají stejně utnutý potenciál. O přechodu uvažujte až ve chvíli, kdy vám web začne vydělávat peníze.

Strikingly je v rámci bezplatného tarifu o jednostránkových webech. Pokud si tedy přidáte blog a online obchod, tak už to je technicky víc stránek a při přechodu na placenou verzi můžete klidně vytvářet klasické vícestránkové weby. Jinak se musíte spokojit s tím, že bude vše na vaší „domovské stránce“. Pokud se chcete představit světu, ukázat co děláte nebo zveřejnit své portfolio, tohle může být skvělá cesta. Jelikož Strikingly nemá rozhraní v češtině, může být i vytvoření jednostránkového webu trochu komplikované.

S takovým důrazem na jednoduchost je jasné, že komplexní webové stránky jsou zcela z obliga. Kdo však říká, že musíte mít všechno extrémně propracované. Občas vám prostě postačí jednoduché portfolio, jako je tomu na mém testovacím webu.

Vlastnosti a použitelnost

Strikingly se zaměřuje na tvoření nápadných a výrazných webových stránek:

Velice jednoduchý (ale omezený) editor – V systému Strikingly si vyberete jednu z několika málo šablon a poté přidáváte sekce nebo bloky obsahu. Pokud si nepořídíte placenou verzi, nebudete však moct tvořit, co vás napadne.

– V systému Strikingly si vyberete jednu z několika málo šablon a poté přidáváte sekce nebo bloky obsahu. Pokud si nepořídíte placenou verzi, nebudete však moct tvořit, co vás napadne. Blog – Strikingly nabízí solidní funkce pro blogy, včetně obvyklých věcí, jako je kategorizace, štítky a plánování příspěvků. Líbí se mi, že příspěvek na blogu upravujete ve skoro stejném rozhraní jako zbytek webu a že přesně uvidíte, jak bude příspěvek vypadat.

– Strikingly nabízí solidní funkce pro blogy, včetně obvyklých věcí, jako je kategorizace, štítky a plánování příspěvků. Líbí se mi, že příspěvek na blogu upravujete ve skoro stejném rozhraní jako zbytek webu a že přesně uvidíte, jak bude příspěvek vypadat. Marketingové a analytické nástroje – Najdete zde tradiční SEO nástroje, ale také nástroje pro e-mail a různé analýzy. K dispozici je i formulář pro přihlášení k newsletteru.

– Najdete zde tradiční SEO nástroje, ale také nástroje pro e-mail a různé analýzy. K dispozici je i formulář pro přihlášení k newsletteru. Sociální sítě – Kromě přidávání ikon sociálních sítí tu najdete i několik šikovných nástrojů, například možnost přidávat všechny příspěvky z Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Strikingly by už nemohl být jednodušší. Vytvoření testovacího webu mi trvalo chvilku, i když jsem ho musel trochu osekat. Původní verze obsahovala mnohem víc obsahu, než jsem potřeboval.

Shrnutí

Jsou všechny šablony zdarma? Ano URL bezplatného webu Subdomén Počet reklam na bezplatném webu 1 Umístění reklam Připnuté okno dole Složitost použití Velice snadné Bezplatné úložiště 500 MB Množství přenesených dat zdarma 5 GB Rozhraní v češtině Ne

Pokud přemýšlíte nad placenou verzí, jděte rovnou do tarifu Pro a vyššího. Je to nejlevnější plán, který z vašeho webu odstraní reklamy Strikingly. Také vám umožní přidat si do obchodu až 300 produktů a nabízí neomezený přenos dat. Navíc si budete moci vytvořit až tři weby, ve kterých budou dostupné funkce tarifu Pro. Nemusíte tak platit tarif za každý web zvlášť. A taky získáte přístup k obchodu s aplikacemi.

Mozello je podle mě editor webů se zaměřením na menší podniky. Jeho funkce poslouží každému, kdo chce oslovit nové zákazníky, a téměř všechny šablony jsou zaměřené na podniky nebo obchody. Vzhledově se tu věci příliš neliší, ale platforma dobře plní svůj účel.

Dokonce i na jejich domovské stránce najede obrázek malé kanceláře a motivačních plakátů. Důležitější než webové stránky Mozello však je, co dokážete s editorem vytvořit vy, a to by mohlo odpovídat přibližně mému testovacímu webu. Mozello podporuje neobyčejné množství jazyků, včetně češtiny.

Vlastnosti a použitelnost

Hodně se mi na Mozello líbí, že máte v bezplatné verzi k dispozici všechny nástroje, i když trochu osekané. Jednoduše si tak vyzkoušíte vše, aniž byste museli platit.

Šablony a bloky – Na první pohled jsou šablony prázdné a nudné, ale nenechte se zmást. Jsou dostatečně flexibilní a snadno si změníte písmo, barvy i rozložení obsahu. S celkovým rozložením šablony toho moc nenaděláte, ale k dispozici máte několik šikovných formátů obsahu.

– Na první pohled jsou šablony prázdné a nudné, ale nenechte se zmást. Jsou dostatečně flexibilní a snadno si změníte písmo, barvy i rozložení obsahu. S celkovým rozložením šablony toho moc nenaděláte, ale k dispozici máte několik šikovných formátů obsahu. Vlastní editor formulářů – Tohle se jen tak u bezplatných tarifů nevidí. Formulář snadno přidáte na stránku a následně lze přidat textová pole, zaškrtávací políčka, přepínací tlačítka a další vstupní prvky.

– Tohle se jen tak u bezplatných tarifů nevidí. Formulář snadno přidáte na stránku a následně lze přidat textová pole, zaškrtávací políčka, přepínací tlačítka a další vstupní prvky. Online obchod – v rámci bezplatného tarifu můžete také prodávat produkty. Jasně, sice přidáte maximálně pět produktů a platit jde jen přes PayPal, ale pokud prodáváte například svou první knihu, je to skvělý začátek!

– v rámci bezplatného tarifu můžete také prodávat produkty. Jasně, sice přidáte maximálně pět produktů a platit jde jen přes PayPal, ale pokud prodáváte například svou první knihu, je to skvělý začátek! Marketingové nástroje – Mozello nabízí základní SEO nástroje, e-mail marketing a integraci Google Analytics. Jasně vás informují o možnosti částečné úpravy HTML a přidání vlastního kódu Analytics, za což ode mě mají palec nahoru.

Samotná platforma je intuitivní, ale možná si chvíli budete zvykat na rozložení různých tlačítek. Na svých stránkách můžete provádět základní úpravy, ale pokud chcete měnit něco na rozložení, slouží pro to speciální tlačítko. U většiny editorů to funguje jinak, ale snadno si na to zvyknete.

Shrnutí

Jsou všechny šablony zdarma? Ano URL bezplatného webu Subdoména Počet reklam na bezplatném webu 1 Umístění reklam Text v patičce Složitost použití Velice snadné Bezplatné úložiště 0,5 GB Množství přenesených dat zdarma Neomezený Rozhraní v češtině Ano

Až budete chtít přivést na web velké množství uživatelů nebo prodávat více produktů, doporučil bych vám přejít hned na tarif Premium Plus. Nabízí neomezené úložiště, neomezený počet produktů a přístup ke všem dalším platebním metodám (navíc k Paypalu). Nestojí o tolik více než ostatní tarify a zpřístupní vám všechny funkce.

Kdy přejít na placený tarif?

Odpověď je obvykle velice jednoduchá: jakmile narazíte s vývojem webových stránek na omezení bezplatného editoru, je načase dojít pro platební kartu. Až vám dojde úložný prostor nebo vám nebude stačit přenos dat, jednoduše nebudete mít na výběr.

Další důvody naznačující, že je čas přejít na vyšší tarif:

Chcete si budovat značku po svém a vybrat si vlastní doménu .

. Chcete si budovat značku po svém a už máte dost otravné reklamy, která doprovází bezplatnou verzi.

Chcete si vytvořit online obchod s velkým množstvím produktů.

Chcete používat funkce (jako doplňky nebo aplikace), které nejsou součástí bezplatné verze.

Pro lepší přehlednost přidávám tabulku se srovnáním:

Který editor je pro vás nejlepší?

Hodně bezplatných tarifů nabízí prakticky to samé, takže bych vám doporučil zaměřit se na funkcionality jednotlivých platforem, na co přesně se specializují a zda mají rozhraní dostupné v češtině. I když se chystáte vytvořit web zdarma, příliš mnoh ústupků nebude dělat dobrotu.

Potřebujete prostor pro kreativitu? S Wix nešlápnete vedle, protože v něm změníte naprosto každý prvek stránky.

Potřebujete větší úložiště? vám v bezplatné verzi nabídne 3 GB, což není vůbec špatné.

Potřebujete narychlo jen základní web? Zamilujete si jednoduchost editoru SITE123.

Odborné doporučení: Sice není zadarmo, ale Squarespace patří mezi moje nejoblíbenější editory a řekl bych, že se vyplatí do něj investovat. Pokud vás nezaujal žádný z uvedených bezplatných tarifů, podívejte se na naši kompletní recenzi Squarespace.

FAQ

Jaký bezplatný editor webů je nejlepší? Přednost dávám Wix, SITE123 a ale všechno závisí na vašich potřebách. Chcete extrémně jednoduchý web? Jděte na SITE123. Chcete mít podporu jedné z největší platforem pro publikování obsahu na světě? WordPress. Wix je tu pro ty, kteří chtějí téměř kompletní prostor pro kreativitu, ale nechtějí se vzdát pohodlnosti platformy. Pro zobrazení nejlepších editorů webů dle našeho výběru klikněte zde.Existují editory, které jsou zdarma napořád?Technicky jsou všechny uvedené editory „zdarma a napořád“. Zůstanou však vaše stránky napořád online? To záleží na obchodních podmínkách, protože některé editory automaticky deaktivují neužívané stránky.Můžete si vytvořit online obchod zdarma?To záleží na tom, kolik chcete prodávat produktů. Weebly nabízí online obchod zdarma (s omezením) v USA a několika dalších zemích a SimpleSite s Mozello vám zase umožní vytvořit obchod pro maximálně pět produktů. Určitě se to dá využít, ale pro většinu lidí to nebude stačit.Je bezplatný editor webů dobrý z pohledu SEO? Neexistuje důvod, proč by neměl být. Většina editorů nabízí některé funkce pro podporu SEO, protože jim záleží na tom, abyste si vybudovali sledující a nadále používali jejich služby. Možná by vám z pohledu SEO trochu pomohla vlastní doména, ale jinak nevidím žádný velký rozdíl. Nejtěžší stránkou dobrého SEO je stejně kvalitně psaný obsah.Jaký z bezplatných editorů webů je nejvíce intuitivní?Z vlastní zkušenosti bych doporučil SITE123 nebo Mozello. Pamatujte však, že extrémní pohodlí vás většinou limituje v situacích, kdy potřebujete vytvořit něco propracovanějšího. Vždy je to něco za něco.

Leave a Comment